SimLab Gold Reseller

Vyzkoušet VR Collaboration

VR Collaboration umožňuje sdílet návrhy ve virtuální realitě mezi 2 nebo více uživateli. Např. kolegy v práci, spolupracovníky, učitele a studenty, klienty. V následujícím návodu vám poradíme jak si vyzkoušet VR Collaboration.

Jak začít s VR Collaboration

Stáhněte si instalační soubor SimLab VR Viewer a nainstalujte.

SimLab VR Viewer ke stažení

Soupravy pro PC / Steam VR

Windows

macOS

Smartphone VR

Android

iOS

Soupravy VR brýlí

Oculus Quest

Oculus GO Pico VR

Následující obrazovky odpovídají práci s VR Collaboration na platformě Windows. Abyste mohli vyzkoušet funkce a možnosti VR Collaboration, spusťte SimLab VR Viewer a vytvořte si účet. Vytvořte účet nejméně pro 2 uživatele. Trial verze umožňuje spolupráci max. 3 uživatelů.

 

Počítač řídící

Klikněte na Sign In Přihlásit se Klikněte na Sign In (Přihlásit se)

Počítač řídící

Otevře se dialogové okno pro přihlášení. Pro vytvoření nového účtu klikněte na Sign Up. Otevře se dialogové okno pro přihlášení. Pro vytvoření nového účtu klikněte na Sign Up.

 

Počítač řídící

Do přihlašovacího formuláře zadejte Jméno uživatele Username, Email, heslo Password a ještě jednou heslo pro kontrolu Confirm Password. Zvolte si vlastní heslo. Heslo musí obsahovat nejméně 8 alfanumerických znaků. Klikněte na Sign Up pro odeslání údajů. Do přihlašovacího formuláře zadejte Jméno uživatele (Username), Email, heslo (Password) a ještě jednou heslo pro kontrolu (Confirm Password). Zvolte si vlastní heslo. Heslo musí obsahovat nejméně 8 alfanumerických znaků. Klikněte na Sign Up pro odeslání údajů..

Počítač řídící

Na zadanou e-mailovou adresu vám dojde e-mail Account activation VR viewer. Pro dokončení aktivace účtu klikněte v e-mailu na tlačítko Activate Aktivovat. Upozornění. Pokud vám nedojde e-mail do několika minut, zkontrolujte ve vaší poště složku Spam. Na zadanou e-mailovou adresu vám dojde e-mail (Account activation VR viewer). Pro dokončení aktivace účtu klikněte v e-mailu na tlačítko Activate (Aktivovat). Upozornění. Pokud vám nedojde e-mail do několika minut, zkontrolujte ve vaší poště složku Spam.

Počítač řídící

Nyní je váš účet vytvořen, a můžete se přihlásit zadáním e-mailu a hesla. Po přihlášení se vaše přihlašovací údaje zobrazí v pravém horním rohu. Předtím než spustíte VR Collaboration, přidejte si do kontaktů spolupracovníky nebo kolegy, se kterými chcete sdílet spolupráci. Panel kontaktů zatím prázdný je na levé straně. Klikněte na ikonu Add Contact Přidat kontakt. Nyní je váš účet vytvořen, a můžete se přihlásit zadáním e-mailu a hesla. Po přihlášení se vaše přihlašovací údaje zobrazí v pravém horním rohu. Předtím než spustíte VR Collaboration, přidejte si do kontaktů spolupracovníky nebo kolegy, se kterými chcete sdílet spolupráci. Panel kontaktů (zatím prázdný) je na levé straně. Klikněte na ikonu Add Contact (Přidat kontakt)..

Počítač řídící

Do formuláře zadejte e-mail nového kontaktu např. kolegy a klikněte na Add Přidat. Do formuláře zadejte e-mail nového kontaktu (např. kolegy) a klikněte na Add (Přidat).

Počítač řídící

Pokud je pod tímto e-mailem vytvořen SimLab účet, zobrazí se v kontaktech jména účtů spolupracovníků. Pokud je pod tímto e-mailem vytvořen SimLab účet, zobrazí se v kontaktech jména účtů spolupracovníků.

Počítač řídící

Abyste si mohli vyzkoušet různé možnosti VR Collaboration, je připraveno několik vzorových souborů 3D modelů. Tyto soubory naleznete na záložce SimLab Models. Abyste si mohli vyzkoušet různé možnosti VR Collaboration, je připraveno několik vzorových souborů (3D modelů). Tyto soubory naleznete na záložce SimLab Models.

Počítač řídící

Na záložce SimLab Models vyberte soubor Collaboration a klikněte na volbu Start Collaboration. Na záložce SimLab Models vyberte soubor Collaboration a klikněte na volbu Start Collaboration.

Počítač řídící

Vyčkejte až se dokončí načtení 3D modelu. Vedle vašeho účtu by měl být zobrazeno [Ready] Připraveno. Nyní klikněte na volbu Add Contacts Pridat kontakty. Vyčkejte až se dokončí načtení 3D modelu. Vedle vašeho účtu by měl být zobrazeno [Ready] (Připraveno). Nyní klikněte na volbu Add Contacts (Pridat kontakty).

Počítač řídící

Aktivujte účty, se kterými chcete sdílet spolupráci v trial verzi max. 2 další účty. Potvrďtě tlačítkem OK. Aktivujte účty, se kterými chcete sdílet spolupráci (v trial verzi max. 2 další účty). Potvrďtě tlačítkem OK.

Počítač spolupracovníka

Pokud vyberete kontakty pro spolupráci, tento účastníkci musí také spustit SimLab VR Viewer a přihlásit se na svůj účet. Pokud vyberete kontakt(y) pro spolupráci, tento účastník(ci) musí také spustit SimLab VR Viewer a přihlásit se na svůj účet.

Počítač spolupracovníka

Pokud je účastník přihlášen, zobrazí se u něj pozvání na spolupráci VR Collaboration Collaborative Experience Invitation. Připojení ke spolupráci musí potvrdit stiskem tlačítka Join Připojit. Pokud je účastník přihlášen, zobrazí se u něj pozvání na spolupráci VR Collaboration (Collaborative Experience Invitation). Připojení ke spolupráci musí potvrdit stiskem tlačítka Join (Připojit).

 

Počítač řídící

Pokud se účastníci připojili ke spolupráci, proběhne načtení 3D modelu a po načtení by mělo u být u jejich účtů zobrazeno [Ready] Připraveno. Nyní je vše připraveno pro spolupráci VR Collaboration. Spusťte otevření 3D modelu tlačítkem Start. Pokud se účastníci připojili ke spolupráci, proběhne načtení 3D modelu a po načtení by mělo u být u jejich účtů zobrazeno [Ready] (Připraveno). Nyní je vše připraveno pro spolupráci VR Collaboration. Spusťte otevření 3D modelu tlačítkem Start.

Počítač řídící

U všech účastníků VR Collaboration se otevře vybraný 3D model. U všech účastníků VR Collaboration se otevře vybraný 3D model.

Počítač řídící

V modelu se můžete procházet a spouštět různé nadefinované akce. Každý účastník má svého Avatara robota, který je označen jménem. Všichni účastníci se navzájem vidí. Ovládání: Pohybem myši nedržte žádné tlačítko se otáčíte vlevo/vpravo a nahoru/dolů. Pomocí kláves se šipkami se pohybujete dopředu/dozadu a doleva/doprava. Místo šipek můžete použít také klávesy W, A, S, D. Pohybujte myší, aby jste se otočili požadovaným směrem. Pak stiskněte šipku nahoru nebo klávesu W a pohnete se dopředu. V modelu se můžete procházet a spouštět různé nadefinované akce. Každý účastník má svého Avatara (robota), který je označen jménem. Všichni účastníci se navzájem vidí. Ovládání: Pohybem myši (nedržte žádné tlačítko) se otáčíte vlevo/vpravo a nahoru/dolů. Pomocí kláves se šipkami se pohybujete dopředu/dozadu a doleva/doprava. Místo šipek můžete použít také klávesy W, A, S, D. Pohybujte myší, aby jste se otočili požadovaným směrem. Pak stiskněte šipku nahoru (nebo klávesu W) a pohnete se dopředu.

Počítač řídící

V otevřeném modelu můžete provádět různé akce. Na začátku spolupráce může akce ovládat pouze řídící ten kdo spustil VR Collaboration. Stiskněte a držte levé tlačítko myši. Uprostřed okna VR vieweru se zobrazí bílá tečka. Touto tečkou můžete spouštět akce. Nastavte zobrazení tak pohybem myši, aby tečka ukazovala na glóbus. Toto vyvolá akci a glóbus se začne točit. V otevřeném modelu můžete provádět různé akce. Na začátku spolupráce může akce ovládat pouze řídící (ten kdo spustil VR Collaboration). Stiskněte (a držte) levé tlačítko myši. Uprostřed okna VR vieweru se zobrazí bílá tečka. Touto tečkou můžete spouštět akce. Nastavte zobrazení tak (pohybem myši), aby tečka ukazovala na glóbus. Toto vyvolá akci a glóbus se začne točit.

Počítač řídící

Zároveň se zobrazí na pultu u glóbusu tlačítka pro spuštění dalších akcí. Zároveň se zobrazí na pultu u glóbusu tlačítka pro spuštění dalších akcí.

Počítač řídící

Stiskem prostředního tlačítka kolečka můžete zobrazit/skrýt menu na levé straně VR vieweru. Pokud je zobrazeno menu, procházení v modelu se zmrazí. Znovu se obnoví, pokud zavřete menu stiskem prostředního tlačítka kolečka. Chcete-li povolit provádění akcí také pro další účastníky, stiskněte prostřední tlačítko. Stiskem prostředního tlačítka (kolečka) můžete zobrazit/skrýt menu na levé straně VR vieweru. Pokud je zobrazeno menu, procházení v modelu se zmrazí. Znovu se obnoví, pokud zavřete menu stiskem prostředního tlačítka (kolečka). Chcete-li povolit provádění akcí také pro další účastníky, stiskněte prostřední tlačítko.

Počítač řídící

Na pravé straně můžete povolit ovládání pro ostatní účastníky. Na pravé straně můžete povolit ovládání pro ostatní účastníky.

Počítač spolupracovníka

Nyní přejděte kterýkoliv z účastníků na druhou stranu pultu a spusťte akci Video Demo pomocí tlačítka na pultu. Nyní přejděte (kterýkoliv z účastníků) na druhou stranu pultu a spusťte akci Video Demo pomocí tlačítka na pultu.

Počítač řídící

Plátno s videem máte za zády. Plátno s videem máte za zády.

Počítač spolupracovníka

Na plátně můžete spustit další akce. Na plátně můžete spustit další akce.

Počítač spolupracovníka

Chcete-li zavřít soubor a ukončit spolupráci VR Collaboration, stiskněte prostřední tlačítko kolečko myši a v menu na levé straně klikněte na ikonu domů dole. Chcete-li zavřít soubor a ukončit spolupráci VR Collaboration, stiskněte prostřední tlačítko (kolečko) myši a v menu na levé straně klikněte na ikonu domů (dole).

Dokončili jste prvotní seznámení s VR Collaboration.

Více informací o VR Collaboration